Diğer Sporlar

Serdal Adalı: Çok iyi jokeyler yetiştirdiğimize eminim

26 Şubat 2024 Pazartesi 12:08 - Son Güncelleme 26 Şubat 2024 Pazartesi 12:10  |  Kaynak : AA

Türkiye Jokey Kulübü (TJK) Başkanı Serdal Adalı, çok iyi jokeyler yetirdiklerini söyledi.

Türkiye Jokey Kulübünün (TJK) Olağan Genel Kurul Toplantısı'nda 5. kez başkanlık görevine getirilen Serdal Adalı, AA muhabirine açıklamalarda bulundu.

Türk jokeylerinin geleceği hakkında görüşlerini dile getiren Adalı, "Gökhan Kocakaya, ABD'de kariyerini sürdürüyor. Başarılı bir şekilde de at biniyor. Onun haberlerini sürekli alıyorum. Onun haricindeki diğer jokeylerimiz, zaman zaman yurt dışındaki yarışlara katılıyor. Bu arada çok başarılı apranti okullarımız var. Oradan mezun olan birçok kişi de mevcut. Çok iyi jokeyler yetiştirdiğimize eminim. Onları da gelecekte Avrupa'da ve ABD'de görmek nasip olacaktır." diye konuştu.

"İnşallah iyi bir 3 sene daha geçireceğiz"

Başkanlık yaptığı önceki dönemi değerlendiren Serdal Adalı, "Başarılı bir devre geçirdik. Hatta iki devre geçirdik de diyebiliriz. Bu dönemde pandemi ve sıkıntı yaşadık. Bu zor şartlara rağmen de çalışmalarımız başkaları tarafından olumlu bulundu. Genel kurul da teveccüh gösterdi. Onlara bundan dolayı teşekkür ediyorum. Bütün atçılık camiasına da teşekkürlerimi sunuyorum. İnşallah iyi bir 3 sene daha geçireceğiz." şeklinde görüş belirtti.

Türkiye Jokey Kulübünün yeni dönemdeki çalışmalarından bahseden Adalı, "Birtakım planlarımız var. Bunların başında da Veliefendi Hipodromu'ndaki tribünleri yenileme projemiz var. Projemiz hazır ve yeni dönemde çalışmalara başlayacağız." diye konuştu.

Bu sene 98'incisi düzenlenecek Gazi Koşusu'yla ilgili görüşlerini aktaran Serdal Adalı, "Gazi Koşusu'na katılacak herkese şimdiden başarılar diliyorum. Her atçının hayali Gazi Koşusu'nda yer almaktır. Bu sene daha güzel bir organizasyon olacağını düşünüyorum." ifadelerini kullandı.

Sıradaki Haber
Milli yüzücülerden 38 madalya
Yükleniyor lütfen bekleyiniz