Placeholder Broadage Row

Fenerbahçe'nin Süper Kupa maçında sahadan çekilmesi Avrupa'da da büyük yankı uyandırdı. Dış basın Fenerbahçe'nin protestosunu manşetlerine taşıdı.

Fenerbahçe`nin Süper Kupa maçında sahadan çekilmesi Avrupa`da da büyük yankı uyandırdı. Dış basın Fenerbahçe`nin protestosunu manşetlerine taşıdı.

Fenerbahçe`nin Süper Kupa maçında sahadan çekilmesini manşete taşıyan Marca, "Türkiye`de skandal: Fenerbahçe protesto için bir dakika sonra Süper Kupa`dan çekildi" ifadelerini kullandı.

Mirror ise "Galatasaray, Fenerbahçe`nin U19`larla maça başlayıp sahayı terk etmesinden bir dakika sonra Türkiye Süper Kupa`yı kazandı" yazdı.

The Sun, Fenerbahçe`nin Süper Kupa maçında saha çekilmesiyle ilgili olarak, "Fenerbahçeli futbolcular protesto amacıyla sahayı terk etti. Bu hareket Türkiye Futbol Federasyonu`nu protesto amaçlıydı." ifadelerini kullanarak okuyucularına duyurdu.

Daily Star, "Fenerbahce genç takımı Süper Kupa maçında Galatasaray`a karşı 1 dakika sonra sahayı terk etti." ifadesine yer verdi.

Fransa`nın L`equipe gazetesi yaşananları, "Türkiye Futbol Federasyonu ile anlaşmazlığa düşen Fenerbahçe, Süper Kupa finalini oynamayı reddetti." cümlesi ile duyurdu.

Eurosport haberi, "Fenerbahçe 19 yaş altı takımı, Süper Kupa`dan çekildi, Galatasaray yedek oyuncular ile oynadı" şeklinde paylaştı.

Bild, "Türkiye`de Galatasaray ve Fenerbahçe arasında oynanan Süper Kupa finali, skor Galatasaray lehine 1-0 iken Fenerbahçeli oyuncuların ikinci dakikada sahayı terk etmesi nedeniyle başlama vuruşundan kısa bir süre sonra iptal edilmek zorunda kaldı. 50. saniyede Galatasaray forveti Mauro Icardi`den bir gol yemişlerdi. Kupa Galatasaray`ın oldu" ifadelerini kullandı.

İtalyan gazetesi olayı, Bonucci üzerinden gördü. Gazete, "Leonardo Bonucci`nin Fenerbahce`si, Galatasaray ile oynanacak Türkiye Süper Kupası Finali`ni sansasyonel bir şekilde boykot etti, önce genç takımını sahaya çıkardı, sonra da sahayı terk etti" diye yazdı.

İspanyol basınından ESPN ise "Mauro Icardi 50 saniyede gol attı ve Galatasaray`ın rakibi Fenerbahçe sahadan çekildi. Galatasaray, Türkiye Süper Kupa`yı kazandı" ifadelerini kullandı.