ING Kadınlar Basketbol Süper Ligi play-off finali 3. maçında ÇBK Mersin'i deplasmanda 80-56 yenerek seriyi 3-0 kazanan Fenerbahçe Alagöz Holding, üst üste 6'ıncı, toplamda ise 18'inci kez şampiyon oldu. Sezona FIBA Kadınlar Süper Kupa'yı alarak başlayan sarı-lacivertliler, ING Kadınlar Türkiye Kupası ve FIBA Kadınlar Avrupa Ligi'nin (EuroLeague) ardından ligde de mutlu sona ulaşarak 2023-2024 sezonunu 4. kupayla kapattı. İşte tarihi bir başarıya imza atan Fenerbahçe'nin sevincinden kareler...
![](https://cdn-i.pr.trt.com.tr/trtspor/w1920/q75/19948352.jpeg)
Mersin Servet Tazegül Spor Salonu`nda oynanan dev mücadele TRT SPOR`dan canlı yayınlandı.
![](https://cdn-i.pr.trt.com.tr/trtspor/w1920/q75/19948354.jpeg)
ING Kadınlar Basketbol Süper Ligi play-off finali 3. maçında ÇBK Mersin`i 80-56 yenerek seride 3-0 öne geçen Fenerbahçe Alagöz Holding, namağlup şampiyon oldu.
![](https://cdn-i.pr.trt.com.tr/trtspor/w1920/q75/19948321.jpeg)
![](https://cdn-i.pr.trt.com.tr/trtspor/w1920/q75/19948320.jpeg)
![](https://cdn-i.pr.trt.com.tr/trtspor/w1920/q75/19948322.jpeg)
Maçın ardından düzenlenen törende, Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit ve Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Genel Sekreteri Serhan Antalyalı, ÇBK Mersin`in oyuncularına madalyalarını verdi. Sonrasında sarı-lacivertli oyuncular alkışlarla tören alanına geldi.
![](https://cdn-i.pr.trt.com.tr/trtspor/w1920/q75/19948324.jpeg)
Fenerbahçeli basketbolculara madalyalar verildikten sonra kaptan Alperi Onar, TBF Başkan Vekili Ömer Onan`ın takdim ettiği kupayı takım arkadaşlarıyla havaya kaldırdı.
![](https://cdn-i.pr.trt.com.tr/trtspor/w1920/q75/19948332.jpeg)
![](https://cdn-i.pr.trt.com.tr/trtspor/w1920/q75/19948323.jpeg)
Süper Lig`de 18. şampiyonluğunu kutlayan İstanbul ekibinin oyuncuları, törenin ardından mutluluklarını tribündeki taraftarlarla paylaştı.
![](https://cdn-i.pr.trt.com.tr/trtspor/w1920/q75/19948331.jpeg)
![](https://cdn-i.pr.trt.com.tr/trtspor/w1920/q75/19948348.jpeg)
Final serisinin en değerli oyuncusu (MVP) seçilen Fenerbahçeli Natasha Howard, ödülünü Kadın Milli Takımlar ve Kadın Ligleri Direktörü Nilay Yiğit Kartaltepe`nin elinden aldı.
![](https://cdn-i.pr.trt.com.tr/trtspor/w1920/q75/19948325.jpeg)
![](https://cdn-i.pr.trt.com.tr/trtspor/w1920/q75/19948326.jpeg)
![](https://cdn-i.pr.trt.com.tr/trtspor/w1920/q75/19948329.jpeg)
![](https://cdn-i.pr.trt.com.tr/trtspor/w1920/q75/19948327.jpeg)
![](https://cdn-i.pr.trt.com.tr/trtspor/w1920/q75/19948330.jpeg)
![](https://cdn-i.pr.trt.com.tr/trtspor/w1920/q75/19948333.jpeg)
![](https://cdn-i.pr.trt.com.tr/trtspor/w1920/q75/19948335.jpeg)
![](https://cdn-i.pr.trt.com.tr/trtspor/w1920/q75/19948338.jpeg)
![](https://cdn-i.pr.trt.com.tr/trtspor/w1920/q75/19948336.jpeg)
![](https://cdn-i.pr.trt.com.tr/trtspor/w1920/q75/19948339.jpeg)
![](https://cdn-i.pr.trt.com.tr/trtspor/w1920/q75/19948341.jpeg)
![](https://cdn-i.pr.trt.com.tr/trtspor/w1920/q75/19948344.jpeg)
![](https://cdn-i.pr.trt.com.tr/trtspor/w1920/q75/19948342.jpeg)
![](https://cdn-i.pr.trt.com.tr/trtspor/w1920/q75/19948343.jpeg)