Placeholder Broadage Row
"2. rüya takım" Paris 2024'e bileniyor

Amerikan Basketbol Milli Takımı, 2024 Paris Olimpiyatları için çalışmalarına başladı. Lebron James, Stephen Curry gibi yıldız isimlerin bulunduğu kadro, "2. rüya takım" olarak adlandırılıyor.

2024 Paris Olimpiyat Oyunları'na geri sayım sürerken Amerika Birleşik Devletleri Milli Takımı da hazırlıklarına başladı. NBA'de sezonun sona ermesinin ardından bir araya gelen takım, ilk antrenmanına çıktı.

Kariyerinin son demlerine gelmiş yıldız isimleri barındıran kadro, NBA'in genç yetenekleriyle antrenman yaptı. Yüksek tempo ile oynanan maç, NBA yıldızları için sert mücadeleye hazırlık niteliğinde geçti.

Çalışmalarla ilgili bilgi veren Stephen Curry, "Bu bir alışma süreci. Ne kadar çok antrenman yaparsanız o kadar özgüven kazanmış olursunuz. Olimpiyatlara hazırlanmak için hala önümüzde iki buçuk hafta gibi bir süremiz var" dedi.

Curry ilk kez olimpiyatlarda mücadele edecek

Golden State Warriors'ın 36 yaşındaki yıldızı Stephen Curry, kariyerinde ilk kez olimpiyatlarda forma giyecek. Curry'i olimpiyatlara katılmaya ikna eden NBA'in süper yıldız LeBron James ise 39 yaşında.

"Kral" üçüncü olimpiyat madalyası için parkeye çıkacak

"Kral" lakaplı yıldız oyuncu, kariyerini üçüncü olimpik altın madalya ile taçlandırmak istiyor. Amerikan Milli Takımı'nda James ve Curry'nin yanı sıra Anthony Edwards ve Anthony Davis gibi genç yıldızlar da bulunuyor.

Kadro, 1992 oyunlarına katılan ekibe benzetildiği için "2. rüya takım" olarak adlandırılıyor. Ancak Lebron James, uluslararası arenada yeteneklerin takımı şampiyon yapmaya yetmeyeceğini söyledi. James'e göre Avrupa'da kazanmanın sırrı takım oyunundan geçiyor.