Basketbol

"Bütçemiz şeffaf olacak, harcamalar denetlenecek"

28 Eylül 2021 Salı 11:25 - Son Güncelleme 28 Eylül 2021 Salı 11:29  |  Kaynak : TRT SPOR

Türkiye Basketbol Federasyonu'nda seçim zamanı yaklaşıyor. Başkan adaylarından Erman Kunter, denetime açık ve şeffaf bir yönetim oluşturacaklarını söyledi.

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkan Adayı Erman Kunter, projeleri hakkında açıklamalarda bulundu.

Seçilmeleri halinde bütçelerinin şeffaf olacağını belirten Kunter, tüm harcamalarının denetime açılacağını ve kamuoyu ile paylaşılacağını ifade etti.

Merkez Hakem Kurulu'nu yeniden yapılandıracaklarını belirten Kunter, "Profesyonel hakemlik şartlarındaki sıkıntıların farkındayız. Bu şartları hakemlerimizin lehine düzenleyeceğiz. Hakemlik kurumu ile basketbol camiası arasındaki bozulan güveni yeniden sağlayacağız" şeklinde konuştu.

Son dönemde beklentilerin uzağında kalan kadın basketbolu hakkında da konuşan Erman Kunter, "Türkiye’de kadın basketboluna altın çağını yaşatan jenerasyon ile el ele vererek, Potanın Perileri'nin yeniden kürsülerde yer alacağı bir yapılanma planladık. Kadın basketbolunu bundan böyle kadınlar yönetecek" dedi.

Antrenör eğitimlerini Anadolu'nun her yerinde yaygınlaştıracaklarının altını çizen Kunter, lisanslı oyuncu ve buna bağlı olarak kulüp sayısını da artıracaklarını sözlerine ekledi.
 

Sıradaki Haber
NBA'de yeni sezona doğru
Yükleniyor lütfen bekleyiniz