7
Nisan 2020
Salı
Detay

Karatede bir efsane: Sandra Sanchez

17 Mart 2020 Salı 17:20 - Son Güncelleme 18 Mart 2020 Çarşamba 10:52

İspanyol kadın karateci Sandra Sanchez, zor şartlar altında başarılı bir kariyere sahip. Karatede tüm zamanların en iyi sporcularından biri olarak gösterilen Sanchez, Tokyo'da başarılarına olimpiyat şampiyonluğu da eklemek istiyor.

İspanyol karateci Sandra Sanchez, sıradışı bir kariyere sahip. Çocukluğunda kendisini dans kursuna göndermek isteyen ailesini karateye gitmek için ikna etmesi gerekti.

Ardından gelen başarılı spor hayatı annesinin hastalığından dolayı sekteye uğradı. Ancak pes etmedi spor hayatına 33 yaşında yeniden döndü.

Sanchez o sıkıntılı dönemi " Potansiyelini en iyi bilen insanın kendisidir. Ben hırslı ve daima öğrenmeye açık biriyim. Hep daha iyisi için uğraşırım ve birileri artık yapamazsın dediği o dönemde ben sonuna kadar uğraşmaktan vazgeçmedim" sözleriyle dile getirdi.

Önce Dubai'de bir kulüpten transfer teklifi aldı ardından başarılarıyla karatenin zirvesine çıktı.

Kata dalında üst üste 5 Avrupa Şampiyonluğu'na iki yıl önce de bir dünya şampiyonluğu ekledi.

Katıldığı son 53 yarışmanın hepsinde podyum gören başarılı sporcu, kariyeri boyunca çoğu altın olmak üzere 70'den fazla madalya kazandı.

Adını efsaneler arasına çoktan yazdıran Sanchez, en başarılı İspanyol sporcu ödülünü bir çok kez Rafael Nadal ile paylaştı.

Karate dünyası da Sandra Sanchez'i kata dalında gelmiş geçmiş en iyi sporcu olarak seçti.

38 yaşındaki sporcu şimdi Tokyo Olimpiyat Oyunları'na hazırlanıyor.

Örnek kişiliğiyle dikkat çeken Sanchez, 2024 Paris Olimpiyatlarında da tatamide olmak istediğini söylüyor.

Kaynak:  TRT SPOR

Etiketler : Sandra SanchezTokyo