Placeholder Broadage Row
Halterde 24 madalya

2024 Avrupa Halter Şampiyonası sona erdi. Son gün kadınlarda Fatmagül Çevik ile 2 bronz madalya geldi. Şampiyonaya 20 sporcu ile katılan milli takım, yarıştığı hiç bir günü boş geçmedi ve organizasyonu 24 madalyayla bitirdi.

Avrupa Halter Şampiyonası sona erdi. Bulgaristan'ın Başkenti Sofya'nın ev sahipliğindeki organizasyonun son gününde iki sporcumuz yarıştı. Kadınlar artı 87 kiloda Tuana Süren ve Fatmanur Çevik podyuma çıktı.

Tuana Süren sakatlanarak yarışmadan çekilirken, Fatmanur Çevik koparmada 107 kilo ile 4'üncü oldu. Silkmede güzel bir yarış çıkaran sporcumuz, 131 kilo kaldırarak bronz madalya kazandı.

Toplamda 238 kiloya ulaşan genç sporcu, ilk kez katıldığı Büyükler Avrupa Şampiyonası'nda toplamda da bronz madalya sevinci yaşadı.

9 gün süren Avrupa Şampiyonası'nda temsilcilerimiz, yarıştığı günlerin tamamında madalya sevinci yaşadı.

20 sporcumuzdan 14'ü kürsüde yer buldu.

Kadınlar 45 kiloda Cansu Bektaş koparma ve toplamda olmak üzere 2 altın madalya kazandı. Aynı sıklette Gamze Altun ile de silkmede bir altın madalya geldi.

Sofya'daki organizasyonun ilk gününde 23 yaş altı Avrupa rekorları ile gelen şampiyonluk sonrası, İstiklal Marşımız okundu.

Erkekler 55 kiloda Muammer Şahin ve 67 kiloda Kaan Kahriman sıkletlerinde koparmada zirvede yer alarak, altın madalyaya uzandılar.

Geçtiğimiz yıl Avrupa Şampiyonası'nda 22 madalya kazanan milli takım, bu yıl sayı 24 yaparak önemli bir başarıya imza attı.

Ay-yıldızlı ekip şampiyonayı 5 altın, 8 gümüş, 11 de bronz olmak üzere toplam 24 madalya ile tamamladı.