Placeholder Broadage Row
Kırkpınar'da çeyrek finalistler belli oldu

663. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde 3. tur müsabakaları tamamlanırken, 8 başpehlivan çeyrek finale yükseldi. Recep Kara, İsmail Balaban, Mehmet Yeşil Yeşil ve Fatih Atlı'nın ardından Orhan Okulu da dev organizasyona veda etti. İşte turlayanlar.

663. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde üçüncü tur müsabakaları tamamlanırken, 8 başpehlivan çeyrek finale yükseldi.

Sarayiçi Er Meydanı'ndaki güreşlere rakiplerini yenerek tur atlayan 16 başpehlivan çıktı.

Kuralarını çekerek eşleşen başpehlivanlar cazgırın salavatlaması sonrası peşreve çıktı, ardından da güreşe başladı.

Eşleşmeler arasında Ali Gürbüz ile Feyzullah Aktürk'ün karşılaşması diğer karşılaşmalara göre daha hareketli başladı. Ali Gürbüz uzun kolları sayesinde kasnaktan tutarak rakibinin oyun kurmasına müsaade etmedi. Ancak ilerleyen dakikalarda bu müsabaka da diğer güreşler gibi seyir açısından durağanlaştı ve iki pehlivanın birbirini tarttığı bir mücadeleye döndü. Bu nedenle kule hakemliği iki pehlivana da ihtar verdi. Normal sürede yenişme olmadı. Puanlama bölümünde rakibinden puanı kapan Ali Gürbüz üst tura yükseldi.

İşte çeyrek finalistler

Sonuçlara göre Serhat Gökmen, Mustafa Arslan, Yusuf Can Zeybek, Hüseyin Gümüşalan, Enes Doğan, Ali Gürbüz, Hamza Özkaradeniz ve Mustafa Taş çeyrek finale adını yazdırdı.

Bu turda 654. ve 657. Kırkpınar Yağlı Güreşleri Başpehlivanı Orhan Okulu, rakibi Mustafa Taş'a yenilerek elendi.

Favorilerden Recep Kara ilk turda İsmail Balaban, Mehmet Yeşil Yeşil ve Fatih Atlı ise 2. turda organizasyona veda etti.

Bu turla günün güreş programı tamamlandı.