Engelli Sporları

Özel sporculardan 8 yılda 271 madalya

03 Mart 2021 Çarşamba 19:08 - Son Güncelleme 03 Mart 2021 Çarşamba 19:14  |  Kaynak : AA

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Başkanı Birol Aydın, Avrupa ve dünya şampiyonalarında alınan 290 madalyanın 271'inin son sekiz yılda elde edildiğini söyledi.

Yaptığı yazılı açıklamada Birol Aydın, özel sporcuların uluslararası organizasyonlarda çok sayıda madalya kazandıklarını anımsatarak, "Milli sporcularımız şu ana kadar dünya şampiyonalarında 28 altın, 47 gümüş, 57 bronz, Avrupa şampiyonalarında ise 37 altın, 66 gümüş, 55 bronz olmak üzere toplamda 290 madalya kazandı. Bu büyük bir başarı." dedi.

Göreve geldikleri 2012 yılında 81 ilde temsilcilik açtıklarını anlatan Aydın, "15 branşta teknik kurul ile organizasyon kurullarımızı oluşturarak, spor, hizmet ve eğitim faaliyetlerinde seferberlik başlattık. Özel sporcularımızın faaliyetlerimize katılabilmesi için yol ücretlerini ve konaklamalarını karşıladık. Ayni ve nakdi sponsorluk alanında büyük başarılara imza attık." ifadelerini kullandı.

Aydın, milli sporcuların başarıları sayesinde İstiklal Marşı'nı tüm dünyaya dinlettiklerini vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Amacımız Türk özel sporcularını hak edilen yere taşımak ve ülkemizi uluslararası alanda madalyalar kazandırarak en iyi şekilde temsil etmektir. Dünyanın en genç milli takımlarına sahibiz. Hedefimiz 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları'nda başarı. Ardından 2024 Paris ile 2028 Los Angeles Paralimpik Oyunları'na yönelik çalışmaya başlayacağız. Ülkemizi en iyi şekilde temsil eden ve madalya kazanan tüm özel sporcularımıza, antrenörlerimize, ailelerimize kulüp yöneticilerimize şükranlarımı sunuyorum. Özel sporcular, yıllardır kapalı kapılar ardında, sosyal hayattan uzak yaşamlarını sürdürürken, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile meclisimizin çıkarmış olduğu yasalar sayesinde artık tüm engelleri aşmıştır."  

Sıradaki Haber
Milli para okçulardan, Dubai'de 8 madalya
Yükleniyor lütfen bekleyiniz