Placeholder Broadage Row
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Merih Demiral açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Kimse Almanların formalarında kartal var diyor mu? Kimse kalkıp da Fransızların formasında horoz var, niye horozlanıyorsun diyor mu? Orada Merih heyecanını bu görüntüyle verdi" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şanghay İşbirliği Örgütü 24'üncü Devlet Başkanları Zirvesi'ne katılmak üzere gittiği Kazakistan ziyareti dönüşünde uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı.

"Maça gitme kararımızı verdik"

Erdoğan'a UEFA'nın milli futbolcu Merih Demiral'ın Avusturya ile oynanan EURO 2024 çeyrek final maçındaki bozkurt işaretli sevincine ilişin soruşturma başlatması soruldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi:

"Kimse Almanların formalarında kartal var diyor mu? Kimse kalkıp da Fransızların formasında horoz var, niye horozlanıyorsun diyor mu? Orada Merih heyecanını bu görüntüyle verdi. Bunun üzerine de malum Dışişleri Bakanlığımız bunların yetkililerini çağırdılar, gerekli adımlar da buna göre atılıyor. İnşallah bütün mesele cumartesi günü, biz sahadan galibiyetle ayrılarak bir üst tura çıkalım. Fevkalade bir durum olmazsa, maça gitme kararımızı verdik."