Futbol

Ali Akman: Ülkemizi gururlandırmak istiyoruz

24 Mayıs 2021 Pazartesi 18:27 - Son Güncelleme 24 Mayıs 2021 Pazartesi 18:39  |  Kaynak : TRT SPOR

Ali Akman, Frankfurt'a transferi, Ümit Milli Takım kampı ve Avrupa Şampiyonası yolculuğuyla ilgili TRT SPOR'a özel açıklamalarda bulundu.

Ali Akman, Ümit Milli Takım kampında TRT SPOR'un sorularını yanıtladı.

Frankfurt'a uyum süreci hakkında konuşan genç futbolcu, “Günler çok yoğun geçiyor, çok iyi çalışıyoruz. Bir adaptasyon süreci var, bunu da en iyi şekilde atlatmaya çalışıyorum. Yeni bir dil, yeni idmanlar, yeni yüzler… Gerçekten çok güzel geçiyor. Çalıştığımı fark ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Çalışmalarına devam ettiğini belirten Ümit Milli oyuncu, “Golcülerin videolarını, gol vuruşlarını izlemeye devam ediyorum. Kulübümüzdeki birçok oyuncunun, Andre Silva ve Luka Jovic gibi her hafta gol atan futbolcuların ustalıklarını da izliyorum. Bunlar bana görsel anlamda çok şey katıyor. İdmanlara çıktığımda, bu rekabete girip forma şansı bulabileceğimi daha iyi anladım. Çok büyük bir atmosfer ve çok büyük bir camiaymış, bunu içeri girince anladım. Dünya çapında bir kulüp.” dedi.

"Avrupa'yı seçme sebebim buydu"

Frankfurt'a transferi ve Milli Takım serüvenine değinen Ali Akman, şunları söyledi:

“A Milli Takım şu an çok iyi düzeyde. Bunun sebeplerinden, en büyük etkenlerinden biri de birçok oyuncunun yurtdışında oynaması bence. Benim Avrupa’yı seçme sebeplerimden biri de bu. Çok iyi antrene edilip oraya layık olabilmek. Burak ağabeyin gol vuruşlarını izliyorum. Zaten televizyonu ne zaman açsam, Lille maçında top ne zaman Burak ağabeye gelse filelere gidiyor. Kaçırmak mümkün değil. Bize çok büyük bir gurur yaşattılar, inşallah biz de ülkemizi bu şekilde gururlandırabiliriz.”

Ümit Milli Takım'ın Avrupa Şampiyonası yolculuğu hakkındaki soruyu yanıtlayan genç yıldız, sözlerini şöyle noktaladı:

“Ümit Milli Takım olarak uzun süredir Avrupa Şampiyonası’na gidemiyormuşuz. Bu gerçekten üzücü bir durum. Bizim bu armayı Avrupa Şampiyonası’na kesinlikle götürmemiz gerek. Bunu yapabilecek potansiyele sahibiz. Kamp yoğun, keyifli ve iyi çalışıyoruz. İnşallah emin adımlarla ilerleyeceğiz.” 

Sıradaki Haber
Lille şampiyonluk kupasını aldı
Yükleniyor lütfen bekleyiniz