Futbol

Xabi Alonso kararını verdi

30 Mart 2024 Cumartesi 12:07 - Son Güncelleme 30 Mart 2024 Cumartesi 12:13  |  Kaynak : AA

Bayern Leverkusen Teknik Direktörü Xabi Alonso, takımdan ayrılacağı tartışmalarına son noktayı koydu. Alman ekibiyle çok iyi bir sezon geçiren İspanyol teknik adam, gelecek sezon da takımda kalacağını söyledi.

Performansıyla futbolcu olarak hafızalarda yer etti. Teknik direktörlük kariyeriyle de adından söz ettiriyor. .

Bundesliga'nın namağlup lideri Bayern Leverkusen'de müthiş bir sezon geçiren Xabi Alonso'nun adı bir süredir Bayern Münih ve Liverpool ile anılıyordu.

42 yaşındaki teknik direktör, düzenlediği basın toplantısında ayrılık iddialarını yalanladı. 

"Leverkusen'de kalmaya karar verdim"

"Leverkusen'de bulunduğum zaman boyunca hakkımda bir çok spekülasyon ortaya atıldı. Bu süreçte birçok zor maç oynadık. Milli maç arasında geleceğimle ilgili düşünmek için zamanım oldu. Gelecek sezon da Leverkusen'de kalmaya karar verdim. Kararımı alırken birçok parametreyi hesapladım ve Leverkusen'de devam etmenin benim için doğru karar olduğu sonucuna vardım. Kulüpteki tüm çalışanlar bana saygı duyuyor. Genç bir teknik adamım ve doğru yerde işime devam etmek istiyorum. İsmimin güçlü bağım olduğu kulüplerle anılmasını doğal karşılıyorum. Fakat şu aşamada onlar hakkında konuşmamın doğru olmadığını düşünüyorum. Genç olduğum için geleceğin neler getireceğini zaman gösterecek. İlk tam sezonumda kulüple, oyuncularla büyümek istiyorum. Leverkusen ile hedeflerimize ulaşmamız için yoğun bir şekilde çalışmamız gerekiyor."

Sıradaki Haber
Qarabağ ligin bitimine 8 hafta kala şampiyon oldu
Yükleniyor lütfen bekleyiniz