7
Mart 2021
Pazar
Futbol

Fortuna Sittard'dan dijital atılım

23 Şubat 2021 Salı 19:42 - Son Güncelleme 23 Şubat 2021 Salı 19:46  |  Kaynak : TRT SPOR

Acun Ilıcalı’nın ortağı olduğu Fortuna Sittard, futbol kulüplerinin dijital dönüşümü gerçekleştirmelerine yardımcı olmak için kurulan Socios.com ile anlaşma imzaladı.

Fortuna Sittard, dünyanın en önemli futbol kulüplerinden FC Barcelona, Paris Saint-Germain, Juventus ve AC Milan dahil olmak üzere 22 önde gelen spor organizasyonunun arasına katılarak Socios.com'da Fan Token çıkaran ilk Hollandalı kulüp olacak.

Sürekli olarak dijital inovasyonu benimseyen bir kulüp olarak geçtiğimiz dönemde maç biletlerinin satın alınabileceği entegre bir uygulama geliştiren ve WhatsApp'ı taraftarlarıyla bir iletişim aracı olarak kullanarak Hollanda’da bir ilki gerçekleştiren Fortuna Sittard, Chiliz ile ortaklık kurarak kulüp baş harfleri olan $FOR Fan Token’larını önümüzdeki haftalarda taraftarlarıyla buluşturacak. Fan Token sahipleri, kulüp oylamalarında oy hakları, VIP ödüller ve deneyimler, "süper taraftar" özelliği, kulüp ve sponsor promosyonları, oyunlar ve sohbet forumları gibi avantajlara erişebilecekler.

Fortuna Sittard Başkanı Işıtan Gün bu ortaklığı “Fortuna Sittard'ın Chiliz ile ortaklık kuran ilk Hollandalı kulüp olmasıyla gerçekten gurur duyuyoruz. Bu girişim, ligimizde modern uygulamaları tanıtmada öncü olarak konumumuzun ve vizyonumuzun altını çiziyor. Yenilikçi platform Socios aracılığıyla taraftarlarımızı politikamıza dahil etmenin gelecekteki kararlar için iyi bir temel oluşturacağına inanıyoruz. Özellikle bu süre zarfında taraftarlarımızla iletişim halinde olmanın önemli olduğunu düşünüyoruz.” sözleriyle yorumladı.

Chiliz ve Socios.com Kurucu ve CEO’su Alexandre Dreyfus ise, “Fortuna Sittard, taraftarlarıyla olan etkileşimini artırmak için sürekli olarak dijital inovasyonu benimsedi, bu nedenle bir Fan Token çıkartma kararı bu doğrultudaki bir sonraki adımları olacak. Taraftarlar, $FOR Fan Token çıkar çıkmaz Socios.com’da favori kulüpleriyle etkileşim kurma, oylamalarda kulübü etkileme, VIP ödülleri, özel promosyonlar, sohbet odaları ve çok daha fazlasına erişme fırsatı elde etmenin keyfini çıkarabilecekler.” ifadelerini kullandı.

Sıradaki Haber
Hamdi Yılmaz'dan beraberlik yorumu
Yükleniyor lütfen bekleyiniz