Placeholder Broadage Row
İrfan Can Kahveci, TRT SPOR'a konuştu

Milli futbolcumuz İrfan Can Kahveci, Polonya ile yarın oynayacağımız özel maç öncesi TRT SPOR'a özel açıklamalarda bulundu.

A Milli Takımımızın başarılı futbolcularından İrfan Can Kahveci TRT SPOR'a konuştu.

28 yaşındaki futbolcu, "Ligin son haftasında bireysel çalışmalara başlamıştım. Burada da devam ettim. İlk hazırlık maçından sonra da takımla çalışmalara başladım. Fiziksel olarak kendimi iyi hissediyorum. Polonya maçında da hoca görev verirse oynamayı düşünüyoruz." dedi.

''İlk hedefimiz olan gruptan çıkmayı başaracağımızı düşünüyorum''

"Önceki turnuva içimizde bir ukde kaldı. Hayal kırıklığı yaşadık takım olarak. Bundan ders çıkardığımızı düşünüyorum. İlk hedefimiz olan gruptan çıkmayı başaracağımızı düşünüyorum. Her anlamda değiştiğimi düşünüyorum. Şöyle değiştim, ben her şeyden ders çıkaran bir insanım. Olgunlaştığımı düşünüyorum. Her hocadan ve her futboldan bir şeyler öğrenmeye çalışıyorum. Zamanla gerçekten bu öğrendiklerim bana avantaj sağlıyor. Sahaya kendimi daha çok verdim. Geçen yıllarda yaşadıklarım beni daha çok hırslandırdı. Kendi taraftarımın, benden çok şey beklediği için beni eleştirdiği de oldu. Onlardan da ders çıkardım. 'Bana destek olsunlar' demiştim. Onlar destek olduğu sürece ben daha da geliştim. Daha çok istediklerimi yapmaya başladım. Bunlar da farklı nedenler."

''Bu sene kariyer sezonumu yaşadım''

"Farklı mevkilerde de oynadım. Kendimi her bölgede geliştirmeye çalışıyorum. Her mevkiden bir şeyler öğrenmeye çalışıyorum. Hocalar hangisini değerlendirmek isterse elimden geleni yaparım. Her mevkide kendimi geliştirdiğimi düşünüyorum. Bu sene kariyer sezonumu yaşadım. Şu anda sağ kanatta olmak bana daha hoş geliyor. Ama orta sahada da keyif aldığım zamanlar oldu. Her mevkiye kendimi alıştırmaya çalışıyorum. Ama tabii ki oyun tarzına da bağlı bu. Bunlar da önemli faktörler. Hocalar nasıl değerlendirirse orada kendimi geliştirmeye çalışıyorum."

İrfan Can, "Kenan Yıldız'a ilk kampa geldiğinde çok şaşırmıştım. Fizik olarak çok üst seviyede. Oyununu daha da geliştirdiğinde inanılmaz şeyler yapabileceğini düşünüyorum. Telefonunda ekranda Ballon d'Or resmi var. Çok güzel bir motivasyon. İnşallah kazanır. Onu hedeflemiş, inşallah hedeflediği şeylere ulaşır." ifadelerini kullandı.