Placeholder Broadage Row
''Kazanmak istiyoruz''

A Milli Takımımızın başarılı futbolcularından Ferdi Kadıoğlu, Hollanda maçı öncesi TRT SPOR'a konuştu.

A Milli Futbol Takımımız yarın 22.00'de EURO 2024 çeyrek final maçında Hollanda ile karşı karşıya gelecek.

Ferdi Kadıoğlu, Hollanda karşılaşması öncesi TRT SPOR'a özel açıklamalarda bulundu.

''Kazanmak istiyoruz''

"Kasım ayında çok özel bir maç yaşamıştık ve duygularımız tavan olmuştu. O maçta da gol attığım için gururlandığım bir andı. Yarın da benim için özel olacak. Ben Hollanda'da doğdum ve büyüdüm. Hazır olduğumu düşünüyorum. Kazanmak istiyoruz, umarım her şey iyi olur.

Ferdi, "Geçmişte hem on numura, hem sağ kanatta oynadım. Öğrendiğim her şeyi çantama aldım ve bugün itibariyle sol bek oynuyorum. Kendimi iyi hissettiğim bir pozisyon olduğumu söyleyebilirim." dedi.

"Taraftarımıza seslenmek istiyorum; her zaman bize destek verin çünkü siz 12. adam olarak bize destek veriyorsunuz.'' diyen Kadıoğlu, ''Annem Hollandalı, yarın maçı kazanırsak ilk önce Annemi arayacağım.'' ifadelerini kullandı.

Başarılı futbolcu, Merih Demiral'a verilen ceza ile ilgili ''Bence Merih'in yaptığı o işaret siyasi bir anlamı yansıtmıyordu. Bunu asla adil olarak görmüyoruz. Diğer oyuncular da bu şekilde düşünüyor." yorumunu yaptı.

''Bu formayı giydiğim için gururluyum''

"Hollanda'nın bireysel anlamda çok kaliteli oyuncuları var. Cody ile birlikte oynadım. İyi oyunculara sahip olduklarını biliyoruz. Biz de sahaya tutkuyla çıkıyoruz. Çok güzel bir maç olacak. 5 yıl önce bambaşka bir oyuncuydum. Başka bir mevkide oynuyordum ve Hollanda forması giyiyordum. 2 yıl önce Türkiye'yi seçtim ve asla bu kararımdan pişman olmadım. Bu formayı giydiğim için gururluyum."