Futbol

U19 Kadın Milliler elit turda

28 Mart 2014 Cuma 12:35 - Son Güncelleme 28 Mart 2014 Cuma 12:39

Türkiye 19 Yaş Altı Kadın Milli Futbol Takımı'nı zorlu maçlar bekliyor.

Türkiye 19 Yaş Altı Kadın Milli Futbol Takımı, 5-10 Nisan tarihleri arasında Hollanda'da düzenlenecek Avrupa Şampiyonası elit tur müsabakalarında mücadele edecek.

Elit tur 5. Grup'ta yer alacak ay-yıldızlılar, ilk maçını 5 Nisan Cumartesi günü saat 19.30'da Hollanda ile oynayacak. Daha sonra 7 Nisan Pazartesi günü saat 18.00'de Avusturya ile karşılaşacak kadın milliler, grupta son sınavını ise 10 Nisan Perşembe saat 20.00'de İrlanda Cumhuriyeti'ne karşı verecek.

Teknik direktör Talat Tuncel'in açıkladığı aday kadroda şu oyuncular yer alıyor:

Büşra Öztürk (Trabzon İdman Ocağı), Zeynep Erdoğan, Remziye Bakır (Fomget Gençlik ve Spor), Yaşam Göksu, Ümran Özev (Konak Belediyespor), Berna Yeniçeri, Ebru Topçu (Karadeniz Ereğlispor), Medine Erkan, Kübra Erkan, Semanur Akbaş (Derince Belediyespor), Aylin Dişli, Selin Dişli (Bayer Leverkusen), Merve Kınıklıoğlu (Werder Bremen), Bahar Güvenç (1207 Antalyaspor), Esra Özkan (Ataşehir Belediyespor), Selin Sivrikaya (Beden Eğitimi ve Spor), Serra Çağan (Karşıyaka Koleji), Nursel Özkan (Elazığ Bordo Atletikspor).

Kadın milliler, 31 Mart Pazartesi günü saat 07.00'de İstanbul Wyndham Petek Otel'de kampa girecek. Macaristan'da oynanan 1. eleme turu 10. Grup maçları sonunda Belçika'nın ardından ikinci sıraşyı alarak elit tura yükselen milliler, grup maçlarında Macaristan'ı 3-2, Karadağ'ı 3-1 mağlup etmiş, Belçika'ya 4-0 yenilmişti.

19 yaş altı kadınlar ülke sıralamasında ilk 3 sırada bulunan Almanya, İngiltere ve İspanya'nın direkt olarak katıldığı Avrupa Şampiyonası elit turda, 24 takım dörderli olarak 6 grupta mücadele edecek. Elit tur maçları sonunda gruplarını lider bitirecek 6 takım ile en iyi grup ikincisi finallere katılmaya hak kazanacak. Şampiyonaya ev sahipliği yapacak Norveç, finallere direkt katılacak.

Sıradaki Haber
Milliler galip
Yükleniyor lütfen bekleyiniz