13
Mayıs 2021
Perşembe
Futbol

Şampiyonlar Ligi kupası İstanbul Boğazı ile buluştu

21 Nisan 2021 Çarşamba 12:41 - Son Güncelleme 21 Nisan 2021 Çarşamba 14:25  |  Kaynak : TRT SPOR

29 Mayıs'ta Atatürk Olimpiyat Stadı'ndan gerçekleşecek UEFA Şampiyonlar Ligi 2021 finali öncesi kazanan takımın sahibi olacağı kupa, İstanbul Boğazı'nın ikonik manzarasıyla buluştu.

UEFA Şampiyonlar Ligi Kupası, İstanbul'a 3.000 kilometre uzaklıktaki İsviçre'nin Nyon kentindeki UEFA genel merkezinden Türkiye'ye getirildi. Pepsi ve Ruffles'ın sponsorluğunda yapılan etkinlike kupa, benzersiz İstanbul Boğazı manzarası ile buluştu.

Gümüş kupa, 66. kez havaya kaldırılacak

29 Mayıs'ta Atatürk Olimpiyat Stadı'nda yapılacak muhteşem UEFA Şampiyonlar Ligi finali öncesinde, heyecan Esma Sultan’da doruk noktasına ulaştı. UEFA Şampiyonlar Ligi Kupası, 21 Nisan'da basın mensupları için Esma Sultan’da sergilendi. 7,5 kilo ağırlığında ve 73,5 cm boyunda olan gümüş kupa, bu yıl Avrupa ile Asya'nın buluştuğu İstanbul'da 66. kez havaya kaldırılacak.

Aslı Önder: UEFA Şampiyonlar Ligi Kupası'nı İstanbul'a getirmekten büyük heyecan duyuyoruz

UEFA Şampiyonlar Ligi ve UEFA Kadınlar Şampiyonlar Ligi'ne sponsor olarak futbolu desteklemekten gurur duyduklarını belirten PepsiCo Türkiye İçecek Kategorisi Pazarlama Direktörü Aslı Önder, "Tüm futbol taraftarlarını bir araya getiren yılın en önemli etkinliklerinden birine ev sahipliği yapmaktan ve bu organizasyonun hemen öncesinde UEFA Şampiyonlar Ligi Kupası'nı İstanbul'a getirmekten büyük heyecan duyuyoruz. Tüm dünyanın dört gözle beklediği bu önemli final öncesinde, futbol tutkusunu eğlence ile taçlandıran tüm tüketicilerimize bir kez daha buluşmaktan mutluluk duyuyoruz. 5 yıllık işbirliğimiz sayesinde UEFA Şampiyonlar Ligi heyecanının bir parçası olduk. Futbol başta olmak üzere her alanda spora destek vermeye devam ediyoruz." dedi.

 “ 'Kızlar Sahada' adlı bir sosyal girişimle işbirliği yaparak kadın futbolunu destekliyoruz'

PepsiCo Türkiye İçecek Kategorisi Pazarlama Direktörü Osman Dilber ise organizasyonda yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Ruffles olarak UEFA Şampiyonlar Ligi ve UEFA Kadınlar Şampiyonlar Ligi sponsorluklarımız kapsamında tüketicilerimize futbol dolu bir yıl sunmak istiyoruz. Aynı zamanda ülkemizde futbolun çeşitliliğini ve kapsayıcılığını artırmak üzere “Kızlar Sahada” adlı bir sosyal girişimle işbirliği yaparak kadın futbolunu destekliyoruz. Türk futbolunun en önemli yeteneklerinden biri olan Cengiz Ünder ile de işbirliğimizi sürdürüyoruz. Ruffles, futbol tutkusunu artırma hedefi doğrultusunda İstanbul'daki 2021 UEFA Şampiyonlar Ligi finalinde tüketicileriyle bir arada olacak."

Sıradaki Haber
Florentino Perez: UEFA'nın kuklası değiliz
Yükleniyor lütfen bekleyiniz