5
Haziran 2020
Cuma
Futbol

Dünyanın en genç kulüp başkanı Türkiye'de

24 Nisan 2020 Cuma 09:42 - Son Güncelleme 24 Nisan 2020 Cuma 09:53

Teknik direktörden 25 yaş küçük, futbolcuların ise neredeyse tamamından daha genç... Enes Ege Aygün henüz 21 yaşında TFF 2. Lig Kırmızı Grup ekiplerinden Kastamonuspor Kulübü'nün Başkanı olarak görev başında...

Üniversite öğrencisi bir gencin futbol kulübünde başkanlık yapması nadir rastlanan bir durumdur. Çünkü futbolda başkanlar genelde 50 yaş ve üstü kişilerdir. Ancak ülkemizde istisnai bir durum söz konusu.

2. Lig Kırmızı Grup ekiplerinden Kastamonuspor'un Başkanı Enes Ege Aygün henüz 21 yaşında. 24 Ocak'ta göreve gelen Başkan Aygün, Karadeniz ekibinin teknik direktörü Ahmet Yıldırım'dan 25 yaş küçük.

Çiçeği burnunda yönetici, Kastamonusporlu futbolcuların neredeyse tamamından daha genç. Örneğin, kırmızı siyahlıların deneyimli kalecisi İsmail Şahmalı başkanından 17 yaş büyük.

Kastamonuspor, Sivas Belediyespor'la oynadığı son lig maçına 29 yaş ortalamasındaki bir kadroyla çıkmıştı.

Enes Ege Aygün 19'ncu haftada üçüncü sırada devraldığı Karadeniz temsilcisini puan cetvelinde aynı konumda tutmayı başardı.

21 yaşındaki başkanın döneminde kırmızı siyahlılar 9 maçta 4 galibiyet 4 beraberlik ve 1 mağlubiyet aldı.

Enes Ege Aygün'ün genç yaşta böyle zor bir görevi üstlenmesinde Kastamonuspor'un Onursal Başkanı olan babası Cengiz Aygün etkili oldu.

Dünyanın en genç başkanı daha önce İngiltere'nin Worthing kulübünü yöneten 22 yaşındaki George Dorwell'du. 

Kaynak: TRT SPOR

Sıradaki Haber
Kastamonuspor 500 aileye gıda kolisi dağıttı
Yükleniyor lütfen bekleyiniz