Placeholder Broadage Row
Trabzonspor'da stoper arayışları

Trabzonspor'da stoper takviyesi için çalışmalar devam ediyor. Bu bölgeye 2 takviye yapmak isteyen bordo mavililer, hem sağ hem de sol stoper için temaslarını sürdürüyor.

Trabzonspor'da stoper arayışları devam ediyor. Barisic, Lundstram, Ozan Tufan, Cihan Çanak, Nwakeme ve Dragus'u kadrosuna katarak 6 transferi noktalayan bordo mavililer; savunmanın merkezine de biri sağ biri de sol stoper olmak üzere iki takviye daha yapmayı planlıyor.

Sağ stoper olarak savunmaya yön verecek lider bir isim arayan Trabzonspor'un bu bölgedeki ilk hedefi Samuel Gigot'ydu. Marsilya'nın kadroda düşünmediği tecrübeli savunmacı, Karadeniz ekibinden gelen teklife henüz olumlu yanıt vermedi.

Bunun hem taraflar arasındaki rakam farklılığı, hem de 30 yaşındaki oyuncunun kariyerine Avrupa'da, özellikle de Fransa'da devam etmek istemesinden kaynaklandığı öğrenildi.

Bir diğer isim ise Kopenhag forması giyen Denis Vavro... Slovakya milli takımıyla EURO 2024'te de başarılı bir oyun sergileyen 28 yaşındaki stoperin transferinin önündeki en büyük engel ise Danimarka ekibinin istediği yüksek bonservis bedeli.

Trabzonspor'da sol stoper transferi ise daha olumlu ilerliyor. Karadeniz ekibi, bir dönem Fenerbahçe forması da giyen Hoffenheimlı Attila Szalai'nin transferinde büyük mesafe kat etti. Macar oyuncuyla el sıkışan Trabzonspor, Szalai için Hoffenheim ile görüşmelerini sürdürüyor.

26 yaşındaki stoperin satın alma opsiyonuyla kiralık olarak bordo mavililere transfer olma ihtimalinin yüksek olduğu bildiriliyor. Trabzonspor yönetimi, bu oyuncuların transferinde mutlu sona ulaşılamaması halinde diğer seçeneklere yönelecek.