Placeholder Broadage Row
Trabzonspor'un Onuachu ısrarı

Trabzonspor'da transfer çalışmaları devam ediyor. Bordo mavililer, Nijeryalı santrfor Paul Onuachu'yu kadrosuna katmak için yoğun çaba gösteriyor.

Santrfor mevkiinde önceliği Paul Onuachu'ya veren Karadeniz ekibi, bu transferdeki ısrarını sürdürüyor. Yönetim, geçen sezon kiralık olarak bordo mavili formayı giyen Nijeryalı golcüyü yeniden kadrosuna katabilmek için büyük çaba gösteriyor.

Trabzonspor'un Onuachu için yaptığı teklifleri geri çeviren ve 15 milyon avroluk bonservis talebinde direten Southampton'ın inadı kırılmaya başladı. Bunda tecrübeli santrforun Karadeniz ekibinde oynama isteğinin de büyük rol oynadığı öğrenildi. 

Trabzonspor yönetimi, satın alma opsiyonlu kiralama, bonservisiyle alma ve Southampton'ın çoğunluk hissesine sahip olduğu Göztepe'ye oyuncu verme gibi birçok formülü masaya getirdi.

İlerleyen süreçte daha somut gelişmeler yaşanması bekleniyor. Paul Onuachu, geçen sezon Trabzonspor formasıyla 25 resmi maçta 17 kez fileleri sarsmış, 4 de gol pası vermişti.

Trabzonspor yönetimi, Muhammed Cham transferini ise istediği noktaya getirmedi. Avusturyalı yıldızla el sıkışan bordo mavililer, kulübü Clermont ile bir türlü anlaşma zemini sağlayamadı. İndirime yanaşmayan Fransız ekibinin katı tutumu transferi zorlaştırıyor.