Futbol

Fenerbahçe'de hedef maliyeti düşürmek

18 Haziran 2021 Cuma 10:36 - Son Güncelleme 18 Haziran 2021 Cuma 10:50  |  Kaynak : TRT SPOR

Fenerbahçe’de gelecek sezonun kadro yapılanması için ekonomik planlamalar sürüyor. Tisserand, Zanka, Dirar, Samatta, Perotti, Gustavo ve Sosa’nın maliyetinden kurtulmak için çeşitli seçenekler değerlendiriliyor.

Fenerbahçe kadro maliyetini düşürmeye çalışıyor. Maaşı ortalamanın üzerinde olan bazı futbolcular çeşitli nedenlerle yeteri kadar süre almadı veya kiralık gönderildi.

Bunların arasında Tisserand, Zanka, Dirar, Samatta ve Perotti gibi oyuncular bulunuyor. Gustavo ve Sosa ise zaman zaman önemli katkılar sağlamasına rağmen yüksek maaşlarıyla yönetimi düşündürüyor. Bu futbolcuların toplam maaşı 16 milyon euroya yaklaşıyor.

Luiz Gustavo 3.5 milyon euro, Samatta 3 milyon euro, Sosa 2.5 milyon euro, Tisserand 1.8 milyon euro, Zanka 1.6 milyon euro, Dirar 1.5 milyon euro ve Perotti 1.5 milyon euro senelik maaş alıyor.

Bu futbolcuların çoğunun maliyetinden kurtulmak ve bütçede yer açmak isteyen Fenerbahçe’de iki plan gündemde. İlk hedef oyuncularla yolları ayırmak. Diğer seçenek ise bazılarını kiralayarak nefes almak.

Sıradaki Haber
Michael Frey, Royal Antwerp'e transfer oldu
Yükleniyor lütfen bekleyiniz