Placeholder Broadage Row
Volkan Demirel'den EURO 2024 yorumu

A Milli Futbol Takımı ile birlikte İtalya'da bulunan teknik direktör Volkan Demirel, ay-yıldızlı ekibin 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda (EURO 2024) en az çeyrek final oynayabileceğine inandığını söyledi.

2032 Avrupa Futbol Şampiyonası'nı İtalya ile birlikte düzenleyecek Türkiye'nin futbol elçisi de olan Volkan Demirel, "Çok heyecanlıyız. 2008 Avrupa Şampiyonası’nda çok güzel duygular yaşadık." dedi.

"Ben EURO 2024'e ülkemiz adına çok umutlu bakıyorum" diyen Demirel, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Çünkü benim oynadığımla şu dönem arasında çok büyük fark var. Daha çok yurt dışı tecrübesi olan, daha genç ama daha genç olmasına rağmen sahadaki olgunluğuyla hareket eden bir takıma sahibiz ve teknik direktörümüz de Montella. Ben kendisini çok takdir ediyorum. Hem Adana Demirspor'da hem de milli takımda yaptığı organizasyon başarılı. Milli takımımız adına iyi geçeceğini düşündüğüm bir turnuva olacak. Gruptan çıkacağımıza kesin gözüyle bakıyorum. Ama bu eleme maçlarında skor belli olmaz. Karşınızdaki rakip kim olursa olsun o anki şartlarla günün imkanları size skor getirir. Bu anlamda milli takımımızın en azından çeyrek veya yarı final göreceğini hayal ediyorum, umuyorum. İnşallah da düşündüklerimizi gerçekleştiririz, Hem ülke olarak hem futbol olarak buna ihtiyacımız var. Eminim ki tüm Türkiye birlik olup, bizim enerjimizle, takımımızın da oyunuyla Avrupa’da güzel bir ses getireceğiz."

Milli takım aday kadrosunu da değerlendiren Demirel, "Genç ama yetenek ve Avrupa tecrübesi olarak çok kaliteli bir kadroya sahibiz. Biz oynarken çok aidiyet duygularına sahip insanlardık. Bu bayrağı, bu ülkeyi her zaman aklımızın en uç seviyesine taşıdık ve öyle mücadele ettik. Bu kalitenin yanında, bu aidiyet duygusu ile mücadele edersek bence kupaya bile bir elle dokunabiliriz gibi geliyor. Tamamen bu tarz kısa şampiyonalarda günlük performanslar, günlük yaşanabilecekler size skorları yansıtıyor. Öyle bir mutluluğa hasret kaldığımız için ben çok istiyorum. İnşallah bu sene istediklerimize kavuşacağız." şeklinde konuştu.