Placeholder Broadage Row
Kemal Özdeş'in kupa hayali

Ziraat Türkiye Kupası 3. turunda konuk ettiği Motolux 68 Aksaray Belediyespor'u 3-0 yenerek adını 4. tura yazdıran Kasımpaşa'nın teknik direktörü Kemal Özdeş, “Oyuncularıma bir kupa hayali kurmaktan bahsettim” diye konuştu.

Müsabakanın ardından basın toplantısında açıklamalarda bulunan Özdeş, ilk yarı takım oyununun iyi olmamasına rağmen 3 gol bulduklarını, ikinci yarı ise takım oyununu iyi oynamalarına karşılık gol atamadıklarını aktardı.

Kemal Özdeş, “3-0 ile turu geçtiğimiz için mutluyum. Bizim için Türkiye Kupası'nın başlangıç maçıydı. Hem kulübümüzün hem de bulunduğumuz ortamın kupada ilerlemesi gerekiyor. Oyuncularıma bir kupa hayali kurmaktan bahsettim. Onlarla kulübümüze ve ortamımıza çok uygun düşecek diye konuştum. Bundan 7 sezon önce, ilk çalıştığım yıl yarı finalde elemiştik. Şimdi sonuna kadar gitmek gibi bir hayalimiz var. İlk yarıda sadece goller attık. İkinci yarıda daha net gol pozisyonlarına girdik ama gol atamadık. Rotasyonlu bir kadroyla her iki yarıyı oynadık. Oyuncularımın oyun coşkusundan, mücadelelerinden memnunum. Yarından itibaren Galatasaray maçı hazırlıkları başlayacak” şeklinde konuştu.

Şaban Yıldırım: “Kupa bizim için şu aşamada çok önemli değil”

68 Aksaray Belediyespor Teknik Direktörü Şaban Yıldırım ise yeterli bir kadroya sahip olmadıkları için takımın önceliğinin lig olduğunu vurguladı.

Yıldırım, “Kupa bizim için şu aşamada çok önemli değil. Çünkü kadromuz hem lig hem de kupayı oynamaya müsait değil. Sakat ve cezalılarımız var. Bugün elbette kazanmayı istedik ama kupada devam etmek bizim önceliğimiz değildi. Takıma yeni geldik. Biraz daha antrenman yapmaya ihtiyacımız var. Bu maçta az süre almış oyuncularımızı görmüş olduk. Bizim adımıza faydalı bir maç oldu. Bizim için önemli olan ligde oynayacağımız maçlar” şeklinde konuştu.