Placeholder Broadage Row
Ferrari İspanya'daki yarış için umutlu

Formula 1'in iddialı ekiplerinden Ferrari, Kanada yarışının şokunu atlatmaya çalışıyor. Ferrari takım yöneticisi Frederic Vasseur, Kanada'da karşılaştıkları tüm sorunları İspanya yarışında çözeceklerini iddia etti.

Formula 1'de sezonun 9'uncu yarışı Kanada Grand Prix'inin yankıları sürüyor. Red Bull pilotu Max Verstappen'in kazandığı yarışta, takipçisi Ferrari ekibi podyuma çıkamadı.

İtalyan ekip, bunun sinyalini sıralama turlarında da beklentilerin altında kalarak vermişti. Kanada Grand Prix'ine Charles Leclerc yarışa 11'inci, Carlos Sainz ise 12'nci sıradan başladı. İki pilot da mekanik sorunlardan dolayı yarış dışı kalarak günü büyük bir hayal kırıklığıyla kapattı.

Ferrari takım yöneticisi Frederic Vasseur, yarışın kendileri için olabilecek en kötü senaryoda gerçekleştiğini dile getirdi. Vasseur, yaşanan tüm sorunların İspanya yarış haftasına kadar çözülmesini beklediklerini açıkladı.

Ferrari'nin İspanyol pilotu Carlos Sainz de gelecek haftalar için umutlu konuştu. Bu sezon geride kalan 9 yarışın 4'ünde podyuma çıkmayı başaran Sainz, Kanada'daki kötü performansın tek seferlik olduğunu dile getirdi.

Sainz, İspanya'da tekrar podyuma döneceklerini vurguladı.

Formula 1 pilotlar sıralamasında Red Bull pilotu Verstappen 194 puanla ilk sırada yer alıyor. Hollandalı pilotu, Ferrari sürücüsü Leclerc 138 puan ile takip ediyor.

Takımlar sıralamasında ise 301 puanla lider Red Bull'u, 252 puanlı Ferrari izliyor.