Placeholder Broadage Row
Polemik: Bir Novak Djokovic klasiği!

Novak Djokovic, bazılarının çok sevdiği, bir kısmın ise bir türlü yıldızının barışmadığı bir isim. Adını çoktan efsaneler arasına yazdıran Sırp raketin seyircilerle girdiği polemiklerinin ise sonu gelmiyor.  İşte klasikleşen bu durumun son örneği...

Novak Djokovic, istatistiksel olarak tarihin en iyisi... 24'ü grand slam olmak üzere 98 ATP şampiyonluğu olan Sırp raket, "Büyük üçlü"nün (Federer-Nadal-Djokovic) hala üst düzeyde kalan son üyesi...

Tarihin gelmiş geçmiş en büyük sporcularından biri olan efsane tenisçi, 37 yaşına rağmen hala gençlere taş çıkarıyor.

Wimbledon'da yarı finale çıkan Sırp raket, gündemi başarılarıyla olduğu kadar polemikleriyle de meşgul ediyor.

Daha önce de defalarca seyircilerle kurduğu diyalogla manşetlere çıkan Djokovic, Londra'daki Merkez Kort'un yine başrolündeydi.

Dünya 2 numarası, Holger Rune ile oynadığı maç sırasında zaman zaman seyircilerle atıştı.

"Oyuncuya saygısızlık edenlere iyi geceler!"

Sırp raketin kızgınlığı sözlerine yansıdı
Sırp raketin kızgınlığı sözlerine yansıdı

Galibiyetin ardından verdiği röportajda da Sırp raketin kızgınlığının geçmediğinin en iyi örneği oldu. Efsane raket, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"Saygı duyan ve bu gece burada kalan seyircilere tüm kalbimle teşekkür ederim. Onları takdir ediyorum. Ama oyuncuya saygısızlık etmeyi seçen tüm insanlara buradan iyi geceler!"

Djokovic'in bu sözleri, kortun bir kesimden büyük alkış alırken kortun başka bir bölümden ise protesto sesleri yükseldi

Bu durumu yine lehine çevirebilir

Bazıları, Sırp raketin moralinin bozulacağını düşünse de mental anlamdaki gücüyle dikkat çeken dünya iki numarasının, yaşananları lehine çevirmesine kesin gözüyle bakılıyor.

2018'de benzer bir durum yaşanmıştı
2018'de benzer bir durum yaşanmıştı

Zira bunun en önemli örneği 018 Amerika Açık finalinde yaşanmıştı. Arthur Ashe Stadı'nın tamamını Arjantinliler doldurmuş, ancak seyircilerle yaşadığı polemiklere rağmen Novak Djokovic, Juan Martin Del Petro'yu 3-0 yenmişti.